2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
T. Gazdi! Mennyi a testhőmérséklete? Megmérte? Ha kapott lázcsillapítót akkor türelem, de ha holnapig nem javul a helyzet holnap ismét keresse fel a kollegát. Üdvözlettel: dr.S.R.
Kedves Állatbarát! A szőrhullás oka fertőzéses eredetű pl. bakteriológiai vagy gombás, de gyakran előfordul atkásság is. További okként szerepelhet kontakt-allergia vagy hormonális hátterű betegség. Minden esetben bőrkaparékvizsgálat ad egyértelmű választ a kérdésre. Ezért javaslom, vigye el kedvencét állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Vissza kellene vinni a kollégához a panasszal, ő valószínűleg kezelni fogja, illetve megmagyarázza az okokat. Én úgy gondolom, hogy a habos nyálzás nem az injekció következménye, hanem az ugyanakkor adott nem jó ízű féreghajtó miatt alakult ki. Üdv: dr Fekete Balázs
A nimfahím is aktívan kiveszi részét a költésből és nevelésből, így valószínűsíthető, hogy míg az új költés kikel, addig legalább ő etetgeti az első fészekaljat. A fiókaneveléshez etetett lágyeleség sarkalhatta új költésre a párt. Naponta legalább egyszer meg kell nézni, hogy a fiókák meg lettek-e etetve(ha éhesek, hangosan "kiabálnak"), ha úgy tűnik, a szülők elhanyagolnák őket, akkor vagy a tojásokat kell elvenni, vagy a fiókákat kell kézzel felnevelni. Legegyszerűbbnek a tojások elvétele tűnik, mielőtt azokat kikölteni kezdenék a szülők. Érdemes megvárni, hogy "megkotlik" a madár, mert különben előfordulhat, hogy túl sokáig próbálkozik a tojásrakással, ami kalciumhiányt, angolkórra emlékeztető tüneteket okozhat még folyamatos ásványianyag ellátás esetén is. De, ha nyilvánvalóan elhanyagolják a fiókákat, akkor a lágyeleség mennyiségének radikális csökkentése, zöldeleség teljes megvonása lehet megoldás. Akár egy héten túl is. Így csökken a szaporodási kedv, viszont a már több hetes nimfafiókát, akár száraz magkeverékkel is felnevelik a szülei. Csak megjegyzem, hogy több nap korkülönbség van a képen látható fiókák közt, melyek közül kettő csak pár naposnak tűnik. Ha friss a kép, nem lesz egyszerű a fiókák felnevelése:(
Kedves Éva! Ivartalanítás után valóban előfordulhat a hólyag záróizmának renyhesége és éjszakai bepisilés. Erre egy kis hormonpótlás megfelelő lehet (incurin), de ennek lehetnek olyan mellékhatásai, ami hasonlít az igazi tüzelésre. Tehát ez magyarázhatja a viselkedés változását és a nemi működés látszólagos beindulását. Esetleg az adag némi csökkentéséval lehetne próbálkozni. Mindenesetre, ha a probléma továbbra is fennáll, akkor mindenképpen meg kell mutatni a kezelő állatorvosnak. Üdvözlettel, Dr. Szaniszló Ferenc