2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Sehogy. Csak a kacsasült reményében lehet és érdemes próbálkozni.
Az élősködők ellen többek közt Neo-stomosan készítménnyel lehet védekezni a környezetben, Ivermectin spot on készítménnyel az állatokon. A leírtak alapján más probléma is van, a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni.
Az ékszerteknősnél gyakori hogy a hím folyamatosan zaklatja a nőstényt. Tartsa külön őket.
Ez a tojásszámtól is függ. Általában a 3-4.-re, de nem kizárt, hogy csak az utolsóra. Ez extrém esetben akár 9 darab is lehet, de az átlagos fészekalj 5-6 tojás. A legkisebb és a legnagyobb fióka kelése közt 1-2 nap különbség lehet, de a rozellaféléknél kevésbé jellemző, hogy akkora különbségek legyenek a kelési időben, mint egyes hullámospapagájok fiókái közt.
Kedves Gazdi! Igen, igaz. A legtöbb esetben megjavítja az étvágyat a Béres csepp kúraszerű adagolása: napi annyi csepp az ételébe keverve, ahány kg súlyú a kutya. Ez a kúra két hónapig tarthat, utána legalább egy hónap szünetet kell tartani. Ez persze csak akkor igaz, ha kedvence étvágytalansága mögött nem áll valamilyen betegség is a háttérben. Ez esetben alapos kivizsgálásra van szükség, és ezután meg kell, hogy kapja a szükséges kezelést. Mielőbbi étvágynövekedést kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.