2126. Milyen költségekkel jár egy kiscica?
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
A tahiti pillangóhal nemcsak azért különleges, mert megeszi az üveganemónákat, hanem azért is, mert könnyen tartható korallszirtes akváriumban, és jól kijön más halakkal is. Minden szempontból nagyszerű választás.
Hogyan építsünk kültéri röptető ketrecet, hogy boldog és egészséges madarunk legyen? Röviden összefoglaltuk a megfelelő röpde kialakításának feltételeit, ahol madarad jól érezheti magát.
Mindannyian reménykedünk abban, hogy madarunkat soha nem éri baleset, mégis jobb, ha mindig fel vagyunk készülve, és elsősegélyt tudunk nyújtani. Ha szárnyas barátainkról van szó, nem mindig tudjuk uralni a helyzetet.
Azt javasolnám mutassa meg másik kollégának is. Lehet mérgezés, bélelzáródás, vagy akár fertőzés is okozhatja.
Kedves Erika! Az Ön által leírtak alapján feltételezhető, hogy az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről lehet szó. Ez főként pszichés hatásra (pl. izgalom, félelem, öröm) fellépő fulladásszerű köhögéssel, krákogással járó tünetegyüttes. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy röntgen ill. egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. A légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. De, mivel idősebb kutyusról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu, info@kimintvet.hu
A nagy testű kutyáknál gyakran kialakuló felfekvés és mintha rajta egy szemölcs szerű növedék nőne.Ha zvarja, le lhet operáltatni és szövettani vizsgálatot kérni, de valószínűleg jóindulatú szövetszaporulatról van szó. Én valami puhító kenőccsel kenegetném, hogy ne repedezzen ki a kemény bőr. (pl. Körömvirág balzsam). Elmúlni nem fog.
Gondolom, nem lóg ki a csont a bőr alól, tehát nem traumás sérülésről van szó... Ha pedig ez a helyzet, akkor ez nem számít kórosnak. Nem fog eltűnni, elmúlni, de ha fájdalmas, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.
Első körben egy mellkas röntgen és esetleg egy szív ultrahangos vizsgálat jön szóba, ami koránt sem ilyen összeg. Ha esetleg semmi eltérést nem találnak, lehet egy endoszkópos vizsgálat is, az már tényleg altatásban. Légúti váladékból vett minta laborvizsgálatával az már kicsit drágább vizsgálat. azt csak akkor kérném, ha nincs diagnózis és a kezelésekre sem reagál. Szóba jöhet még allergiás eredetű aszthma szerű roham is. Az gyógyszeres kezelésre reagálni szokott.