2126. Milyen költségekkel jár egy kiscica?
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
A tahiti pillangóhal nemcsak azért különleges, mert megeszi az üveganemónákat, hanem azért is, mert könnyen tartható korallszirtes akváriumban, és jól kijön más halakkal is. Minden szempontból nagyszerű választás.
Hogyan építsünk kültéri röptető ketrecet, hogy boldog és egészséges madarunk legyen? Röviden összefoglaltuk a megfelelő röpde kialakításának feltételeit, ahol madarad jól érezheti magát.
Mindannyian reménykedünk abban, hogy madarunkat soha nem éri baleset, mégis jobb, ha mindig fel vagyunk készülve, és elsősegélyt tudunk nyújtani. Ha szárnyas barátainkról van szó, nem mindig tudjuk uralni a helyzetet.
Hiába látta a cicát eddig 2 állatorvos, ha nem jutottak vele el odáig, hogy legyen biztos diagnózis. Pedig e nélkül nem lesz érdemben semmi változás, marad az egyik napról másikra való kicsit jobbá tétel. Azt, hogy kihez kellene fordulni, így nem könnyű megmondani, de mindenképpen olyan állatorvoshoz, aki jól ért a macskákhoz (kisállatokhoz), és van ezen a téren sok-sok tapasztalata. Az is tény, hogy ha mégis találnak valakit, akihez el lehetne vinni, ismét sok vizsgálat vár a cicára. És persze ez pénzbe (esetleg sok pénzbe) is fog kerülni. A szüleinek kell eldönteni, hogy mit akarnak, mit tudnak, ill. mit tehetnek meg. Nem írta, hogy hol laknak, így nehéz ajánlani helyeket, ahová lehetne fordulni. Általánosságban azt tudom írni, hogy Budapesten a SZIE ÁOTK klinikáján talán kiderülhetne, hogy mi a valós problémája a cicának.
Száj-garatüregbe bele kellene nézni. Ha az és a vérlabor is rendben van, akkor a probléma inkább pszichés/viselkedésbeli. Úgyhogy mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát...
Kedves Petra! Én inkább azt javasolnám, hogy ne tegye ki a hosszú repülőútnak (költöztesse a barátjához). Az utat egyébként a cicák (relatív) jól szokták bírni, bár ez egyedi, az állat természetétől is függ...
Üdvözlöm! A kép alapján szerintem darakór! ez egy egysejtű parazita. Akvarisztikai üzletekben vegyen darakór elleni szert és emeljen a hőmérsékleten!
Ha egyéb tünet nincs, ami betegségre utalna(borzolt tollazat, pihegés, hasmenéses széklet), akkor az ülőrudak cseréjével, különböző magasságokban elhelyezésével érdemes próbálkozni. Az ülőrúd vastagsága minimálisan akkora,hogy a madár legfeljebb 2/3 részben érje át az ujjaival. Más rúd inkább 1/3 részben átérhető, vagy vastagabb legyen. Ezzel a stabil kapaszkodás, a karmok megfelelő koptatása és a lábujjak tornáztatása is megoldható. A rúd anyaga lehetőleg természetes faág legyen, aminek rágcsálása csőrkoptatásra is megfelel. Mivel a madarak a lehető legmagasabban szeretnek éjszakára felülni, így az egyik ág a kalit tetejéhez közel legyen elhelyezve. Ha ennek ellenére még mindig csőrrel kapaszkodik éjszakánként, akkor nem az ülőrudakban volt a hiba. Egyéb tünet híján, egy sajátos, de ausztrál papagájoknál nem túl ritka szokása alakult ki.