2126. Milyen költségekkel jár egy kiscica?
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
A tahiti pillangóhal nemcsak azért különleges, mert megeszi az üveganemónákat, hanem azért is, mert könnyen tartható korallszirtes akváriumban, és jól kijön más halakkal is. Minden szempontból nagyszerű választás.
Hogyan építsünk kültéri röptető ketrecet, hogy boldog és egészséges madarunk legyen? Röviden összefoglaltuk a megfelelő röpde kialakításának feltételeit, ahol madarad jól érezheti magát.
Mindannyian reménykedünk abban, hogy madarunkat soha nem éri baleset, mégis jobb, ha mindig fel vagyunk készülve, és elsősegélyt tudunk nyújtani. Ha szárnyas barátainkról van szó, nem mindig tudjuk uralni a helyzetet.
Én is a Sedalin oral gélt tudom javasolni erre a célra. Adagja: 1/2-1 ml/állat. Javaslom ételbe bekeverve inkább a nagyobb adagot beadni. Kb. 15 perc múlva hat, tehát nem kellene hagyni, hogy elkóboroljon. Húzzanak gumikesztyűt és vigyázzanak nagyon, nehogy megharapja Önöket. Ajánlatos rögtön be is oltatni veszettség ellen. A másik megoldás az altatópuskás ember, szerintem a szegedi állatkertben kell lenni ilyennek. Tessék esetleg felhívni Őket.
Azt, hogy mi a baja, nem tudom megmondani, ugyanis a legtöbb teknőcbetegségnek ehhez hasonló tünetei vannak. Csak alaposabb fizikális illetve (ha szükséges) műszeres vizsgálatokkal lehet pontosabban megítélni, hogy mi is lehet a baj, majd ezek ismeretében lehet elkezdeni a kezelést. Ezért célszerű lenne mihamarabb állatorvoshoz vinni.
Szándékosan fut neki vagy véletlenül? Mindig csak az ajtónak vagy másnak is nekimegy? Lát egyáltalán a csincsilla? Más probléma is van vele, vagy csak ezek a tünetek? A terráriumában jól tud tájékozódni? Ezekre a kérdésekre kellene választ kapni, hogy kicsit pontosabban meg lehessen ítélni, mi is lehet a probléma.
A fogínygyulladás oka lehet a leucosison kívül más is. Előfordulhat a vese elégtelen működése vagy Macska-Aids, FIV, fertőző hashártyagyulladás miatt is. Az ok kiderítése feltétlenül szükséges a kezelés megszabásához.
A picike ékszerteknősök sajnos nagyon esendőek. Ha nem esznek, annak nagyon sok oka lehet, leggyakoribb a kalcium/D-vitamin hiány. Ezért mindenképpen azonnal állatorvoshoz kellene vinni, ahol megvizsgálják és megfelelő kezelésben részesítik!