2126. Milyen költségekkel jár egy kiscica?
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
A tahiti pillangóhal nemcsak azért különleges, mert megeszi az üveganemónákat, hanem azért is, mert könnyen tartható korallszirtes akváriumban, és jól kijön más halakkal is. Minden szempontból nagyszerű választás.
Hogyan építsünk kültéri röptető ketrecet, hogy boldog és egészséges madarunk legyen? Röviden összefoglaltuk a megfelelő röpde kialakításának feltételeit, ahol madarad jól érezheti magát.
Mindannyian reménykedünk abban, hogy madarunkat soha nem éri baleset, mégis jobb, ha mindig fel vagyunk készülve, és elsősegélyt tudunk nyújtani. Ha szárnyas barátainkról van szó, nem mindig tudjuk uralni a helyzetet.
Kedves Anita! Ahogy az embereknek, a kutyáknak is először a tejfogai nőnek ki. A fogváltás a 4. hónap vége felé kezdődik, tehát teljesen normális jelenségről van szó az Ön kutyája esetében is.
Kedves Meske! Otthon tartott díszmadarak esetén viszonylag gyakran találkozunk állatorvosi beavatkozást igénylő problémákkal. Az, hogy jó általános állapotban vannak a madarak, mindenképp megnyugtató, érdemes lenne azonban felkeresni a közelben egy díszmadarakkal foglalkozó szakembert a konkrét probléma orvoslása érdekében. Lábvégbetegségek kórokaként legtöbbször a nem megfelelő táplálék okozta hiánybetegségek, a tartási körülmények illetve különböző élősködők fordulnak elő. Manapság igen korszerű készítmények állnak rendelkezésre, a kezelésről minden esetben állatorvosával együtt döntsenek. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Anita! A sérülés elfertőződhetett, ezért a nyuszit haladéktalanul vigyék állatorvoshoz! A sebnyalogatás ellen védőgallért szoktak tenni az állatokra, az állatorvos ebben is tud segíteni.
A szoptatás megszűnését követően az elapasztás rövidebb-hosszabb idő után bekövetkezik. Hogy ez mennyi időt vesz igénybe, és problémamentesen lezajlik-e, ez egyedi, és több tényező függvénye. Ezért a legjobb lenne, ha az állat érdekében mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost, aki a vizsgálatot követően megfelelő kórjelzést és terápiás javaslatot is fog adni.
Kedves Melinda! Próbálja őket keleti vagy északi fekvésű, árnyékosabb, hűvösebb szobában elhelyezni és sose érje se őket, se a ketrecüket huzamosabb ideig a tűző nap. Használhat ventillátort is a szobájukban (legjobb lenne a légkondicionáló, de ez sok helyen sajnos nem megoldható). Ügyeljen arra, hogy a ventillátor NE közvetlenül rájuk fújja a hideg levegőt, és legyen búvóhelyük, takarójuk, ami alá el tudnak bújni, ha esetleg fáznának. Vigyázzon, hogy az állat ne érje el a ventillátort, és mivel nyaranta sokat szellőztetünk, ajtó-ablak nyitva lehet, ezért fokozottabban ügyeljen a szökésveszély miatt. A ketrecükbe tehet hideg vizes rongyot is, ha melegük van, akkor hűthetik magukat azzal, ahogy alá vagy belebújnak.