211. Egészséges ételt a cicának!
Sokat és jót! - nyilatkozná lapunknak a macskapszichológus, ha a macskák etetéssel kapcsolatos elégedettség-felmérését kellene összefoglalnia néhány szóban.
Sokat és jót! - nyilatkozná lapunknak a macskapszichológus, ha a macskák etetéssel kapcsolatos elégedettség-felmérését kellene összefoglalnia néhány szóban.
Járjunk golyóálló mellényben kutyát sétáltatni? Aki természetes környezetbe jár kirándulni, jobb, ha felkészül a részeg vadásszal való tűzpárbajra.
Talán, ha jól emlékszem, 11 éves koromtól foglakozom "akvarisztikával". Meghatározó élmény volt, amikor először pillantottam meg a nálam születt kishalakat...
Nemrég a háziállat.hu Bächer Iván Hatlábú című könyvéről írt - akkor az egész szerkesztőséget meghatotta a sztori. Azóta színpadra vitték: Gyabronka játssza, a szerző mazurkázik. :)
Fiatalos, dinamikus, lendületes - kevesen tippelnének arra, hogy ezekkel a jelzőkkel a Magyar Államvasutakat illetné az ember. És tényleg nem. A japán vasutat viszont igen: az általuk gyártott struccos reklámfilmet mutatjuk be. Sílécet felcsatolni!
Nem valószínű, hogy fészket rak. Macskák kifejezetten nem raknak fészket és főleg kandúroknál nem szokott ilyen jellegű viselkedés fellépni. Inkább játékból csinálja és a fekhelyének "kényelmessé" tételét oldja meg ily módon.
Véleményem szerint maradjon az egyik gazdinál, aki korábban többet foglalkozott vele. Ez jobb lesz a kutyának, mint az állandó helycsere.
Kinőni nem fog, de ha gyulladásos a terület, akkor azt antibiotikummal kellene kezelni. Ezért el kellene vinni állatorvoshoz a degut.
Szerintem nyugodtan lehet együtt anya-lánya. Semmi rosszat nem tudnak csinálni. :) Csak ügyesen kell kiválasztani, nehogy véletlenül fiú legyen. A "megmeredés" pedig tényleg lehet nehéz székletürítés (ez akár hasmenés is lehet!), de vizeletürítési nehézség jele is. Meg kellene figyelni, hogy előfordul-e még a tünet, illetve, hogy mit "produkál" ilyenkor az állatka. Ha többször is előfordul a dolog, én elvinném állatorvoshoz.
Igen, kit tudják mutatni érzéseiket, és azt is érzik, ha jól bánnak velük. De ettől függetlenül a nyalogatás lehet vitamin- és ásványianyag-hiány jele is. Kellene venni neki vitaminkiegészítőket és ásványi anyagos nyaló-rágó tömböt.