2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...
A betták labirintkopoltyúsak tehát valóban jól tűrik az alacsony oxigénszintet viszont a meleget szeretik és egy szűrő a vizet is tisztán tartja. Egy megbízható vízmelegítőt és egy kis szivacsszűrőt és raknék bele. Több hím nem tartható együtt!
Mindenképpen a mielőbbi állatorvosi vizsgálatot javaslom!
Az EGO-hoz semmi köze, - ez most csupán egy trendi, divat kifejezéssé vált a kutyabarátok között. Valamilyen traumatikus élmény (megijedt, megverték, stb.) hatására vannak a tünetek, amiket leírt.
Kedves Kérdező! Bőrkaparék vagy biopszás vizsgálattal lehet az elválltozás okát kideríteni. Dr Puskás Gábor