2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Ha segíteni szeretne rajta, vállalja őt papírok nélkül is, és minél előbb nézesse meg állatorvossal. Az emlői már így maradnak, de kutyában ez nem olyan súlyos esztétikai hiba. Ivartalanítása mindenképpen javasolt. Bármilyen korban elvégezhető, de minél előbb, annál jobb.
A kullancs helyén gyakran marad kicsi kemény göb, ez nem okoz semmi problémát, nem kell piszkálni. Bajt nem okoz, csak szépséghiba. Idővel a mérete csökkenhet és akár el is tűnhet.
NEM az ivartalanítás mellékhatása, - akkor már másnap, vagy egy hét múlva, nem dorombolt volna! Az öregedő macskák valóban kevesebbet dorombolnak!
Üdvözlöm! Ilyen korban 3-4 naponta etesse. Ha elfogad növényi eredetű táplálékot akkor adjon azt is, de a hal legyen 80-90%-ban az étlapon.
Én nem vágnám le, a hímeknek ahogy nőnek egyre hosszabbak lesznek az első lábán a karmai mivel szerepe van a párzási előjátékban. Ha mindenképpen hozzá kell nyúlni és nem tűri jól akkor használjanak kesztyűt.