2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Az orrvérzésnek nem csak sérülés lehet az oka. Ha visszatérő problémáról van szó, feltétlen vizsgáltassa meg állatorvosával a kutyát!
Kiegészítő vizsgálatra lenne szükség, először egy bőrkaparék mintáát kellene laborba küldeni. Beszélje ezt meg kezelő állatorvosával, vagy keressen esetleg bőrgyógyászatra szakosodott állatorvost.
A féregtelenítést addig kell ismételni 2 hetente, míg féregmentes nem lesz az ürülék. A puffadást emésztési rendellenesség is okozhatja. Mind ennek, mind a féreghajtás sikerességének ellenőrzésére kérjen egy komplett bélsárvizsgálatot mikrobiológiai tenyésztéssel együtt!
Elképzelhető központi idegrendszeri eredet (agyi, epliepsia stb.) vagy akár szív/belgyógászati okú, úgyhogy azt javasolnám mutassa meg állatorvosnak...
Valószínűleg véletlen egybeesés. Ha már két hete hasmenése van, célszerű állatorvoshoz vinni. És ha tudnak, vigyenek bélsármintát is.