2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Kedves Gazdi! Mindenképpen bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert valóban ez több minden lehet. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Ha a tünethez nem társul borzolt tollazat, levertség, akkor a legvalószínűbb, hogy az ivarérett hímek etető reflexe. Vagyis nem betegség. Ha teljes bizonyosságot akar szerezni, keresse fel a legközelebbi madárspecialista állatorvost egy általános kivizsgálás céljából.
Kedves Ramóna! Feltétlenül meg kell mutatni, mert lehet ez hormonális alapon, de akár bőrgomba fertőzés is.Úgyhogy el kellene sétálni a kutyussal egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Többféle probléma okozhatja: pl. faroksérülés, bűzmirigy, végbélbetegség stb., ha pár napon belül nem szűnnének a panaszok, akkor feltétlen forduljon állatorvoshoz.
Valószínűleg táp eredetű a probléma. Ha tápváltással nem szűnne a hasmenés, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvos kollégának. A féreghajtást viszont érdemes lenne megismételni, és adhat pár hétig probiotikumot a kutyusnak...