2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Ez kifejezetten olyan kérdés, amelyre vizsgálat nélkül igazán komoly választ nem lehet adni. Lehet, hogy csak habzsolva eszi a finomságot, többet is mint kellene, de komolyan számításba kell venni a gyomorban elfekvő idegen anyagokat a szőrgombóctól a szalámihéjig. Ne sokig halogassa az állatorvos felkeresését.
Sajnos ezt így nem lehet megmondani. Egy ilyen műtét után kb. 24 órával már teljesen jól kellene működnie. Ha ez nem így van, annak sok oka lehet. Sürgősen vigyék vissza őt oda, ahol operálták és kérjék az alapos vizsgálatát, kezelését!
Ecetbe mártott ronggyal próbáld meg.
Az édes mézes magok arra csábíthatják a madarat, hogy többet egyen belőlük, mint ami egészséges. Ha elhízik, abba belepusztulhat. Az egészséges madár úgy pihen, hogy az egyik lábát felhúzza.
Vegye ki a hímet és vizsgálja meg, mi lehet a baja. Lehetséges, hogy a tojó bántotta. Szükség esetén vigye állatorvoshoz. A tojó egyedül is képes felnevelni a fiókákat.