2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Nem természetes tápláléka ez a hörcsögnek, ezért ne adjon neki!
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat. Ebben a korban már sok-sok olyan dolog lehet a háttérben, amelyek emésztési problémákhoz, hasmenéshez vezethetnek. A vizsgálatot mindenképpen kiegészíteném egy általános vérvizsgálattal, a székletminta laboratóriumi vizsgálatával. A 10 éves (és idősebb) kutyák minden további nélkül tüzelhetnek (ez normális). A tüzelés hosszas kimaradása, illetve az egy hónapon belüli ismételt tüzelésnek látszó jelek azonban szaporodásbiológiai vizsgálatot is szükségessé tesznek. Ezt egy ultrahang vizsgálattal kezdeném (a vérvizsgálat mellett). Az eredmények birtokában lehet továbblépni.
A szállítás okozta stressz okozhat hasonló tüneteket, de a tollhullás, vakaródzás oka lehet az is, hogy meleg szobába került, és ettől némileg vedleni kezdett. A kalitka a lakás egy kevéssé forgalmas, huzatmentes pontján legyen elhelyezve, a lámpa alatti hőmérséklet ne haladja meg a 35-38 fokot, és legyen lehetősége a madárnak az infra fénye elől félrehúzódni. A kamilla enyhíti a megfázásos tüneteket, a vitaminok túladagolását kerülje. Amennyiben romlik a nimfa étvágya, széklete vízszerűvé válik, úgy fel kell keresni az állatorvost antibiotikum kezelés céljából. Az újonnan beszerzett madarakon mindig fontos elvégeztetni egy prevenciós élősködőmentesítést.
Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk. Kedves Saci! Kérem, olvassa el a kapcsolódó cikkeket, ezekből fény derül a válaszra!
Sajnos elég valószínű, hogy elpusztult az állat. A téli álmot alvó vízi teknősök az iszapban szoktak lenni, nem a vízfelszínen. A téli álmot alvó teknősök is vesznek levegőt, csak ritkábban, percenként kb. 2-6-szor. A lábaknál látszódik legjobban, hogy levegőt vesz a teknős, ebből lehet megállapítani, hogy él-e még.