2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
A véres vizelet nem feltétlenül nőgyógyászati eredetű problémára utal. Sokkal gyakrabban fordul elő húgyúti megbetegedés miatt. Javaslom, hogy vigye állatorvoshoz a kutyust! Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Ha a kutya megissza, adjon neki teát, de feltétlenül, minél hamarabb vigye el állatorvoshoz! Ha az antibiotikumos kezelés hatásos volt, nem érdemes gyógyfüvekkel kísérletezgetni. Vagy ha mégis, kérje ki homeopata állatorvos tanácsát!
Üdvözlöm! A veleszületett vízfejűség (hydrocephalus) kórjóslata az 5% esélynél a szakirodalom szerint azért jobb, de kétség kívül nem jó. Az esetek egy része javul idővel, egy része romlik, egy része pedig változatlan marad. A vízhajtós, és szteroidos kezelés javíthat a tüneteken, de valószínűleg teljesen nem fogja megszűntetni azokat, és mellékhatásaik miatt hosszú távú kezelésre nem alkalmasak. Az egyetlen oki terápiás lehetőség az ún. "ventriculoperitoneal shunting", ami azt jelenti, hogy az egy bizonyos agykamrából egy "járatot" alakítanak ki, ami a hasüregbe vezeti el az agyban nagy nyomást okozó folyadékot. Az eljárást egyes amerikai egyetemeken és specialista központokban végzik el, az eredményességet 80%ra becsülik, de esetleges komplikációkkal is számolni kell (fertőzés, a sönt "eldugulása", stb)
Ha már nagyon előrehaladott a fertőzés mértéke, akkor érdemesebb az ilyenkor előírt gyógykezelést alkalmazni a házipatika helyett. Az állatgyógyszertárakban kapható Ivermectin light spot on készítmény megfelel a célnak, vagy keressen fel egy állatorvost a kezeléshez. Az atkaölő sray-vel az üres kalitot és környékét fertőtlenítse.
Lehet pároztatni az injekció után.