2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
A szimmetrikus szőrhullás általában hormonális eredetre utal. További vizsgálatokra lesz szükség. És némi fogyasztásra is.
Ha nem tudja eldönteni, vigye el állatorvoshoz, egy ultrahangos vizsgálat minden bizonnyal kimutatja, ha vemhes. Látatlanban ennél többet nem lehet mondani.
Erre a kérdésre az az állatorvos tud Önnek érdemeben választ adni, aki kezelte a kecskét, úgymond közvetlen kapcsolatban áll vele. A gidák sorsa, táplálása és gondozása felől is érdeklődjön nála, amikor felkeresi!
Az olajak filmréteget alkotva befojtják a szarurétegben élősködő atkákat. "Klasszikus" erre a célra használ olaj a paraffin, de még a különféle gyógykenőcsök is alkalmasak erre. Hátrányuk, hogy a gyógyítás hosszabban tart, mint a specifikus gyógyszereké, illetve nagymértékű fertőzés esetén már nem elegendő a lokális kezelés.
A kis termete miatt nem feltétlenül lép fel komplikáció, de azt tanácsolom, hogy minél hamarabb vigye állatorvoshoz, aki a szükséges vizsgálatok (ultrahang, labor) többet, és biztosabbat tud Önnek mondani.