2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
A kiscica szeme 6-12 napos kora között, általában 8 napos korában nyílik ki. Sajnos, kiskorában is megbetegedhet, mint ahogy egy csecsemő is. A mamája biztonságban szeretné tudni a picit, ezért gyakran változtatja a rejtekhelyet.
Az új cica féregtelenítése és bolhátalanítása nélkül ne találkozzon a régi cicával. Oltásai nem nagyon lehetnek, hiszen 8-12 hetesen kell őket elkezdeni oltani. Ha a régi cica oltva van akkor nem kaphat el semmi komoly betegséget tőle. Ajánlatos azért az új jövevényt a találkozás előtt megvizsgáltatni állatorvossal.
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
Látatlanban nem tudok túl sok okosat mondani és azt sem javasolnám, hogy otthon kezelgesse a hörit, mert ezzel több bajt is okozhat, mint hasznot. Ha nem "önálló", meg kellene kérni azt az embert, "akitől függ", hogy segítsen Önnek elvinni az állatot állatorvoshoz! Biztosan fog segítséget kapni! Hisz a XXI. században már minden ember belátja, hogy ha egy állat beteg, akkor az szendvedéssel járhat és ezért mihamarabb segítséget kell nyújtanunk számára!
Megfelelő táplálás mellett ezek az apró állatkák szépen növekedésnek indulnak és általában elérik akár a 20 cm nagyságot és a 25 éves életkort is.