2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Komplex parazitaellenes kezelés javasolt Nyomelem,-ásványianyag pótlás szükséges Bizonytalan az oktan, ha nincs javulás, állatorvosnak meg kell mutatni
1./ 3-4 x 30- 60 perc / nap intenzív elfoglaltság biztosítása a kutyának 2./ benti alvó/pihenőhely kialakítása
Attól, hogy a múltban volt valamilyen bőrbetegsége, még nem azt jelenti, hogy ez ugyanaz a betegség. Egy bőrproblémának sokféle oka lehet, a külső élősködőtől, a gombán át, belső szervi, hormonális okok. Javasolnám hogy vigye el a legközelebbi kollégához és közösen derítsék ki az okot. Érdemes lenne az okot is kideríteni, nem csak a tünetet kezelni.
Csak akkor vállalkozzon a fióka felnevelésére, ha azt a szülei nem etetik! A papagájok kézzel nevelésére ma már igen jó összetételű, langyos vízzel (37-40C fok közt) hígítható tápok vannak. Ilyenek például a NutriBird, vagy a Kaytee termékek.