2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
A prognosi felállításához laborvizsgálatra van szükség:, máj, vese állatota, csontvelő állapota. Általában azonban meg lehet menteni a kutyusokat megfelelő kezeléssel.
Hatékonyan irtható a tolltetű és az atka Neostomosan permetezéssel, melyet egy-két héten belül ismételni kell, majd a fészkeket piretrin tartalmú porral kellene beszórni.
Kedves asdf, ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkünket:
A legjobb tudomásom szerint nem mérgező teknősökre ez a növény és nyugodtan napozhat ott a teknős. Ennek ellenére, ha biztosra akar menni, érdemes egy hozzáértő botanikus véleményét megkérdezni, hogy tartalmaz-e valamilyen mérgező anyagot az Aloe aristata.
A macska kölyköknek 3 hetes korukra már ki kell, hogy nyíljon a szemük. Így már csak emiatt is érdemes lenne felkeresni egy állatorvost, és akkor együtt megmutatni a két problémát.