2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Üdvözlöm! A hím a nőstény elutasítása miatt ingerült! Azt javaslom, hogy teleltesse őket! Ne etesse őket két hétig, majd langyos vízben úsztassa meg őket, hogy a bél tartalom teljesen kiürüljön. Ezután sötét helyen egy medencében (üveg, műanyag) néhány cm vízben kell őket betenni -lehetőleg külön- és két hónapig nyugalomban hagyni őket! Hetente kell őket ellenőrizni, ha bármilyen rendellenességet tapasztal, akkor a teleltetést azonnal abba kell hagyni! Az ébredést fokozatosan kell csinálni, hogy ne hirtelen kerüljön melegbe. A folyamat 1 hétig tartson, majd további két hét múlva kínálja meg őket élelemmel, mert az emésztő enzimek később indulnak be. Az etetés után meg lehet próbálni a párzást! Szerintem sikerülni fog!
Látatlanban, vizsgálat nélkül nagyon nehéz egy ilyen esetről véleményt mondani, mert a leírás nem ad választ egy sor olyan kérdésre, aminek fontos szerepe van (vagy lehet) a megítélésben. Ezért mindenképpen azt tudom csak ajánlani, hogy mielőbb mutassák meg a cicájukat egy állatorvosnak, aki majd megvizsgálja, ha kell, elvégez kiegészítő vizsgálatokat (pl. megröntgenezi a lábát) és ennek alapján talán tud majd valami érdemlegeset mondani.
A kutyák 3 és 6 hónapos koruk között leváltják a tejfogaikat, ezen belül is a legfeltűnőbb a szemfogak váltása (6 hónaposan). Ami a sántikálást illeti, mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Valószínűleg a szuka kutya ivarérettségével járó dominanciája és az új környezet együttes hatására alakult ki ez a helyzet. - Két külön kutyaház kellene. - Valóban a rangsorral összefüggésben kellene kezelni a dolgot, ami két ilyen kutya esetében megfelelő tapasztalatot és erönlétet igényel. - Érdemes lenne a szuka kutya ivartalanításával legalább a szaxuális dominancia hormonális hajlamát kiiktatni. - A szuka kutyát a terrorizáló, nemkívánatos megnyilvánulásaiban következetesen, azonnal mindig meg kellene szakítani és valamilyen módon büntetni.
Én azt gondolom, hogy az internetes tanácskérés helyett ezt a cicát el kellene vinni állatorvoshoz. És ha a másik kettőn is mutatkoznak tünetek, akkor azokat is. Ennél többet nem nagyon tehet.