2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Szia A haladnak valószínűleg bakteriális fertőzése van, a többi halra is veszélyes lehet, Sera baktopur gyógyszerrel kellene lekezelned.
A tudomásom szerint a terráriumi tartásuk között nincs külömbség, így tartsa azt amelyik jobban tetszik.
A sántaság lehet mechanikai sérülés, vagy köszvény tünete is, de ha ilyen tünet a leírt "gubbasztással" társul nem kerülhető el egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás.
A leírt tünetek és a fotók alapján valószínűleg álvemhességről van szó. Nem kell tőle megijedni. Hideg borogatás alkalmazása naponta többször az emlők duzzanatát csökkentheti. Sokszor az is elég, ha nedves ruhával, vagy szivaccsal az emlőket benedvesítik, és hagyják megszáradni (nem szabad megtörölni). A párolgás hőelvonással jár, azaz hűt. Amíg a tünetek fennállnak, el kell venni az állattól a játékait, nem szabad babusgatni, nem szabad ölbe venni, kevesebbet kell foglalkozni vele, ne simogassák. ("Szeretet megvonás".) Amennyiben a fentiek nem vezetnek eredményre, vagy az emlők feszessé, érzékennyé, fájdalmassá válnak, gyógyszeres beavatkozásra lesz szükség. Utóbbit beszéljék meg az állatorvosukkal.