2146. A vitorláshal tenyésztése
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
Ha megszállott haltenyésztő vagy, akkor bizonyára jól ismered a vitorláshalat. Ez a hal új távlatokat nyit meg az akvarista előtt.
A piócák, tetvek és férgek a halon előforduló külső paraziták.
A darakór a leggyakoribb halbetegség, amely az édesvízi- és díszhalakat érinti. Mi ez a betegség? Mit kell róla tudni? Olvass tovább a részletekért!
Az első részben már megismerkedhettünk a darakórral, most lássuk, hogy milyen lehetőségek vannak a betegség kezelésére, illetve a darakór kialakulásának megelőzésére!
A hüllők nem képesek szabályozni saját belső hőmérsékletüket, ezért állandóan hőforrásra van szükségük. A megfelelő hőmérsékleti tartomány biztosítása létfontosságú a házi kedvencként tartott hüllők számára. Az UV fény pedig bőrük jó állapotának fenntartása miatt lényeges.
Erre a kérdésére csak boncolás után lehetett volna korrekt választ adni. Dr. Puskás Gábor
A nőstény (biztosan az?) még nem ivarérett tehát értelemszerűen ne engedje össze őket. A féléves kor reális lehet. Még kb fél év mire mire egy normál színű állat felveszi a pöttyös szinét. Ha esetleg egyneműek lennének kis helyen lehetnek viták de ha van elég búvóhely szerintem nem lesz gond. Nálam hatan is elvoltak.
Vérvizsgálat, bőrkaparék vizsgálat és egyéb vizsgálatok után lehet választ kapni. Dr. Puskás Gábor
Nem lehet tudni, hogy mi okozza. Sürgősen el kell vinni vizsgálatra.
Kedves Adrien! Demodex atka ellen az Apis CH30-as szer a megfelelő, - ahogy azt Ön is olvasta -, melyet kétnapos időközzel kétszer kell beadni félévenként megelőzés céljából. Ha már felütötte fejét e parazitózis, akkor mindenféleképpen az Apis mellett megfelelő egyedileg kiválasztott szer is szükséges a teljes gyógyuláshoz. Bolhák ellen a Ledum CH200-at ajánlom havi egyszeri adagolásban. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea