2151. Amit a teknősökről tudni kell - vicces videó
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
Mit is jelent a kutyák közötti rivalizálás? Ha kutyáid agresszíven viselkednek egymással, marakodnak, valószínűleg a dominanciáért küzdenek. Azonban nem jó, ha közvetlenül beavatkozol konfliktusaikba.
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
Úgy látod, hogy kutyád furcsán viselkedik? Nem reagál, ha szólsz neki, sokszor olyan, mintha teljesen kimaradna az eseményekből? Lehetséges, hogy süket, de az is lehet, hogy kisebb a baj, mint gondolnád.
Egy kiskutya bármit csinál, aranyosnak látjuk. Azonban ha nem kezdjük el időben megtanítani arra, hogy vannak szabályok, könnyen a fejünkre nőhet. Ne engedj meg neki mindent, mert később már sokkal nehezebb megnevelni!
A legfontosabb kellékek: Alomtálca és lapát etető és itató tálka nyakörv és póráz (jó, ha a kijáró macska állíndóan viseli a lakcímével ellátott nyakörvet) fekhely (sokféle kapható) szállítókosár kefe és fésű (hosszú szőrű macskák esetében elengedethetetlen karomkoptató játékszerek
A kan kutyák ivartalanítása gyakorlatilag egy komplikáció mentes, rutin beavatkozás. Az alkalmazott műtéti technikától (módszertől) függően a műtét után vagy van egy kis vérzés, vagy nincs. A korábbi műtéti eljárások során a bőrsebet nem zárták, így a nyitott seben keresztül némi véres savó ürült a herezacskóból, és a bőrseb ereiből is jelentkezhetett némi vérzés, ami azonban rövid idő alatt megszűnt. Manapság a bőrsebet is zárják, illetve bizonyos esetekben a herezacskót is eltávolítják. Ilyenkor a zárt bőrseben keresztül általában nincs vérzés. Amennyiben a műtét során a here eltávolításánál a függesztő szalagnál futó érfonatot ("repkényfonat") nem kötik el biztonságosan, vagy a kötés röviddel a műtét után meglazul, jelentkezhet akár jelentősebb vérzés is. Továbbá nem szűnő vérzés jelentkezhet abban az esetben is, ha az állatnak véralvadási zavarai vannak. Ez jelentkezhet betegség következtében, de véralvadást gátló anyag okozta mérgezés (pl. patkányméreg fogyasztása) következtében is. Az állat állapotára, gyengeségére való tekintettel javaslom, hogy az állat állapotának javulásáig rendszeresen keressék fel az állatorvost, és ne "házipatikával" próbálják meg orvosolni a problémát!
Amennyiben a pajzsmirigy érték "alsó határon van", az azt jelenti, hogy még éppen jó. Ezért az a gyanúm, hogy a szőrhiányt a kölyök harapdálása okozza. Erről legkönnyebben úgy bizonyosodhatnak meg, ha az állatokat időlegesen elkülönítik egymástól.
Az oka egy fajta területjelölés vagy valamilyen birtoklás kifejezése. Rajta kell kapni néhányszor és erős hanggal vagy vízspricceléssel megijeszteni.
Kedves Gazdi! A leírása alapján biztos, hogy központi idegrendszeri tüneteket mutatott a cica, durva fájdalomtünetek kíséretében, amely bizonyos idő múlva spontán megismétlődött. Sajnos léteznek olyan epilepsziák, amelyek hihetetlen fájdalommal járnak, de az Ön által leírt számomra kevés információ alapján nem tudom behatárolni, hogy organikus neurológiai tünetekről vagy epilepsziás rohamról van szó. A mérgezést ki tudom zárni. Részletesebb információk érdekében kérem, hívjon a +36-1 360-0334-es telefonszámon rendelési időben! Rendelési idő: H-Sz-P.: 9-12, K-Cs.: 16-20. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu kissgabriella@vipmail.hu