2151. Amit a teknősökről tudni kell - vicces videó
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
Mit is jelent a kutyák közötti rivalizálás? Ha kutyáid agresszíven viselkednek egymással, marakodnak, valószínűleg a dominanciáért küzdenek. Azonban nem jó, ha közvetlenül beavatkozol konfliktusaikba.
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
Úgy látod, hogy kutyád furcsán viselkedik? Nem reagál, ha szólsz neki, sokszor olyan, mintha teljesen kimaradna az eseményekből? Lehetséges, hogy süket, de az is lehet, hogy kisebb a baj, mint gondolnád.
Egy kiskutya bármit csinál, aranyosnak látjuk. Azonban ha nem kezdjük el időben megtanítani arra, hogy vannak szabályok, könnyen a fejünkre nőhet. Ne engedj meg neki mindent, mert később már sokkal nehezebb megnevelni!
Mindenekelőtt az új helyen lévő macskákat kell kikezelni a betegségekből. Az új helyet minden egyes macska másként fogadja majd. Sok-sok türelemre (és időre) lesz szükség. Eleinte zárva (házban) kell majd tartani őket (heteket jelenthet). Ha a házat elfogadják, belakják (otthonosan mozognak), akkor jöhet a kiszoktatás (nyitott ajtó). A bemenekülés lehetőségét (és a felügyeletet) eleinte biztosítani kell. Feltétlenül érdemes lesz az új hely állatorvosával felvenni a kapcsolatot.
Kedves Gazdi! Kutyusának kistestű kutyának való kölyök tápot 1 éves koráig kell ennie, majd 1 éves korban lehet váltani felnőtt, kistestű kutyának való tápra. Feltehetően nőstény kutyáról beszélünk, ezért akár már most, de mindenképp az első tüzelés előtt, kb 6 hónapos korában ajánlanám az ivartalanítást, ugyanis a nem ivartalanított kutyákban sokkal gyakoribb az emlődaganat, álvemhesség, gennyméhűség kialakulásának az esélye. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Ha nem akarnak utódokat és végleges megoldást szeretnének akkor az ivartalanítást javaslom. Átmeneti megoldásként a tüzelést gátló injekció is megoldást jelent.
A műtét technikailag megoldható, de elvégezni mégsem szabad. Ennek oka, hogy a probléma öröklődő, és ezért ezeket a kutyákat a tenyésztésből ki kell zárni. Ha műtéttel az elváltozást korrigáljuk, a kutya kiállításon esetleg jól szerepel, tenyészállat lesz belőle, és a kölykeinek örökíti a rejtett heréjűségre való hajlamot. Aki ilyen műtétet végez hazánkban, az állatorvosi etikai vétséget követ el, és az új állatvédelmi törvény alapján talán még törvényt is sért. Szintén törvényt sért az, aki ilyen kutyát tenyésztésbe vesz. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Sajnos ez egy olyan probléma, aminek ritkán van jó és tartós megoldása. A legyek alapvetően a sebekből szivárgó váladékra jönnek (ezt már kilométerekről megérzik), de aztán már saját maguk is újabb sebeket ejtenek, ez viszont további legyeket vonz oda. Csodaszerek nincsenek! Állatpatikákban többféle szer kapható (pl. a Federol olaj), de azt, hogy az adott állatban melyik lesz hatékony, előre nem igen lehet megjósolni. Meg lehet próbálkozni a Kubatol spray-el is, ezt a legyek nagyon nem szeretik, de ez sem minden állatnál válik be. Fontos a környezetben is a legyek ritkítása (pl. hatásos légycsapdákkal, légyfogókkal), mert minél több legyet fog meg a csapda a kutyakörül, annál kevesebb tudja a fülét csípni. Ma már kaphatók olyan élősködők elleni cseppek is, amelyeknek elvileg riasztó hatása is van az állaton, esetleg ezt is ki lehet próbálni, bár sokat nem szabad várni (de egy próbát megér).