2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A képre nem tudok mit mondani. Mutassa meg állatorvosnak, ő meg tudja mondani, lát-e rendellenességet a cica lábán. A kora tavaszi macska már felnőtt, nincs szüksége kölyök tápra. Ivartalanított szobacicának való tápok teljesen megfelelőek.
Kedves Anna! Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, egyeztetni a tartási körülményeket. Üdv-Éva
Én is az ivartalanítást javaslom, már csak azért is, mert idősödő kan kutyákban a prosztata daganatok ill. megnagyobbodások is kivédhetőek ezzel. Ha nem múlnak el a kis csomók a műtét után 1-2 hónapon belül, esetleg növekedésnek indulnak, sebészi eltávolítás és szövettani vizsgálat javasolt.
Nem szívesen szólok hozzá olyan kutya kezeléséhez amelyiket nem is láttam és mondok véleményt olyanokkal szemben akik az állatot több féle módon is megvizsgálták. De a tüdővizenyő - aminek kezelésére a Furosemid hivatott - általában a kisvérköri nyomás emelkedése miatt alakul ki, ennek oka pedig leggyakrabban a szívműködés elégtelensége. Tehát én még nem zárom ki a szívelégtelenség lehetőségét ilyen nagyvonalúan,hanem tovább vizsgáltatnám a szív működését egy EKG segítségével.
Sok minden lehet: sok féreg (volt már féregtelenítve?), elakadhatott egy csont, végbélmirigy megbetegedés stb. Otthon nem fogják tudni kezelni, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát.