2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Sajnos ez szemhéjszéli daganat, ami pigmentált. Operáltassák le és kérjenek szövettani vizsgálatot a pontos diagnózisért. Ajánlom, hogy egy vér laborvizsgálat, mellkas röntgen vizsgálat és hasi ultrahang vizsgálat is legyen a műtét előtt. Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után? Állatok a rendelőben - a biztonságos műtéti altatás technikája Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Korszerű állatgyógyászati daganatterápia a deutériummegvonás elvén
A megfelelő féreghajtó az állatban lévő férgeket 1 napon belül elpusztítja. A petékre nem hat ezért 2 hét múlva ajánlott megismételni a kezelést. Kötelező védőoltás és féregtelenítés Közösen a belső élősködők elleni küzdelemben
Az adagja 1g/testsúly kg és 3 napon át kell adagolni.A fecskendőn látható beosztás 1 g ferdocatnak felel meg. Bolhairtás egy percben Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A képen látottak nem utalnak gyulladásra, sérülésre. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat, kenetvétel, illetve annak eredménye adhat.
A sok " érzékeny" éppen jót jelent.