2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Valószínűleg a lenyelt szőröket hányja ki. Sokféle szőroldó paszta kapható amelyek rendszeres adagolásával megelőzhető ez a kellemetlenség. A macska szőrcsomójának kezelése
Viselkedés változás lehet az öregedés következménye is, de neurológiai probléma is állhat az önkéntelen vizelet és bélsár ürítés hátterében. Ez irányú kivizsgáltatást javaslók. Keressen neurológiai szakrendelést a közelében!
Üdvözlöm! Szerintem valami fizikai sérülés lehet. Beszorult, vagy megharapták... Semmit nem tud vele tenni, azonban ha rosszabbodik akkor specialista orvoshoz kell vinni!
Kedves Viki! Szerintem semmi ok az aggodatomra. Nekem is volt ilyen teknősöm, aki ahogy idősödött, úgy vett fel fura szokásokat. Az egyik fura szokása pont ez volt!
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!