2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A válaszomat azzal kezdeném, hogy azt, hogy egy kutya hordozza-e a vírust, sehogy nem lehet megállapítani. Viszont, Magyarországon jogszabály írja elő azt, hogy mit kell tenni olyan esetben, ha egy kutya embert megharap, megmar, embernek sérülést okoz. A veszettség halálos megbetegedést okozó vírus, ezért minden harapást (sérülést) nagyon komolyan kell venni, de a veszett kutya csak a betegség utolsó 14 napjában képes a nyálában továbbadni a vírust. Éppen ezért az embert megharapó kutyát 14 napos időtartamra hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni, mert ha a harapás pillanatában képes volt már továbbadni a kórokozót, akkor a kutya 14 napon belül biztosan el fog pusztulni veszettség miatt. Így viszont van még idő a megharapott embert megfelelőoltásokkal ellátni. Bármennyire is egyszerűnek gondolják a helyzetet, csak egy dologra tudom bíztatni Önöket: sürgősen keressék meg a lakóhelyük szerinti állami népegészségügyi szolgálatot (régi nevén az ÁNTSZ-t), jelentsék be, hogy a kutyájuk sérülést okozott embernek, és ők majd intézkednek a szükséges további tennivalók ügyében.
Progeszteron injekcióval lehet a tüzelést gátolni.Covinan vagy Depo-provera injekció.
Azt javaslom hogy vizsgáltassa meg egy állatorvossal.A köhögést okozhatják vírusok baktériumok vagy tüdőférgek is és mindegyik más gyógykezelést igényel.
Vigyék állatorvoshoz a cicát! A kép alapján nem kizárt a laphámrák.
Kedves kérdező! A megfázásos betegség tipusától függ, hogy milyen kezelést igényel a kis beteg. Az egyszerű nyákoldástól vagy inhalàlástól kezdődően egész az antibiotikumos kezelésig(vagy akàr mûtétig) igen széles a skála. Hogy melyik az alkalmazott gyógymód, az egy kompetens egzotikus szakállatorvossal legyen leegyeztetve, egy alapos vizsgálat vagy szükség esetén egy orrváladék mintavétel után. Aggodalomra adhat okot ha a nyuszi orrából fehéres színű váladék folyik, vagy nem kap rendesen levegőt(a nyulak csakis orron át tudnak levegőt venni!). Ha csak enyhébb tüsszögés vagy átlátszò orrfolyás van, az kevésbé aggasztó. Természetesen az immunerősités nagyon fontos lehet, azt akár azonnal el lehet kezdeni(vetri dmg, dm guard, power bank). Illetve ha kint van tartva a nyuszi, akkor hozzuk be, amig meg nem gyògyul. A tüdőgyulladás szintén veszélyes lehet, ennek fennállását röntgennel szoktàk vizsgàlni. Remèlem segítettem: Üdvözlettel Meier Krisztina Olvass tovább! Ezt kell tudnod, ha törpenyulat veszel magadhoz!