2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Nem természetes tápláléka ez a hörcsögnek, ezért ne adjon neki!
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat. Ebben a korban már sok-sok olyan dolog lehet a háttérben, amelyek emésztési problémákhoz, hasmenéshez vezethetnek. A vizsgálatot mindenképpen kiegészíteném egy általános vérvizsgálattal, a székletminta laboratóriumi vizsgálatával. A 10 éves (és idősebb) kutyák minden további nélkül tüzelhetnek (ez normális). A tüzelés hosszas kimaradása, illetve az egy hónapon belüli ismételt tüzelésnek látszó jelek azonban szaporodásbiológiai vizsgálatot is szükségessé tesznek. Ezt egy ultrahang vizsgálattal kezdeném (a vérvizsgálat mellett). Az eredmények birtokában lehet továbblépni.
A szállítás okozta stressz okozhat hasonló tüneteket, de a tollhullás, vakaródzás oka lehet az is, hogy meleg szobába került, és ettől némileg vedleni kezdett. A kalitka a lakás egy kevéssé forgalmas, huzatmentes pontján legyen elhelyezve, a lámpa alatti hőmérséklet ne haladja meg a 35-38 fokot, és legyen lehetősége a madárnak az infra fénye elől félrehúzódni. A kamilla enyhíti a megfázásos tüneteket, a vitaminok túladagolását kerülje. Amennyiben romlik a nimfa étvágya, széklete vízszerűvé válik, úgy fel kell keresni az állatorvost antibiotikum kezelés céljából. Az újonnan beszerzett madarakon mindig fontos elvégeztetni egy prevenciós élősködőmentesítést.
Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk. Kedves Saci! Kérem, olvassa el a kapcsolódó cikkeket, ezekből fény derül a válaszra!
Sajnos elég valószínű, hogy elpusztult az állat. A téli álmot alvó vízi teknősök az iszapban szoktak lenni, nem a vízfelszínen. A téli álmot alvó teknősök is vesznek levegőt, csak ritkábban, percenként kb. 2-6-szor. A lábaknál látszódik legjobban, hogy levegőt vesz a teknős, ebből lehet megállapítani, hogy él-e még.