2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Ha a nyálzás hirtelen jelentkezett, feltehetően valami irritálta / irritálja a szájüregét. Érdemes lenne a szájüreget alaposan átvizsgálni, esetleg állatorvosnak megmutatni, ha a nyálzás nem szűnik.
Kozmetikussal nyírassa ki a csomókat vagy vágassa rövidebbre a szőrét, különben alatta bőrgyulladás alakulhat ki. Ezenkívül azt javasolnám, mutassa meg állatorvos kollégának is...
A tünetek alapján akár epilepszia is lehet a háttérben, de más okok is. Mindenképpen jó lenne elvégeztetni egy alapos vizsgálatot (vérvizsgálattal). Keressék fel állatorvosukat.
A tünetek hátterében több probléma is állhat, minél előbb vigye állatorvoshoz! Csak egy alapos kivizsgálás után lehet terápiát javasolni.
A patkányok rendszerint kiválasztanak egy sarkot a ketrecben, ahova rendszeresen járnak vizeletet üríteni. A széklet ürítés területén már nem feltétlenül ennyire következetesek. Így egy idő után az alom többi része is szennyeződhet ürülékkel. Ezért a ketrec méretétől és az alom mennyiségétől, minőségétől függően legalább hetente ajánlott az alomcsere. A vizelettel szennyezett sarkot ennél is gyakrabban ajánlott takarítani, ellenkező esetben a bomló vizelet szaga kellemetlenné válhat.. Érdemes arra is gondolni, hogy ha a ketrecéből kivesszük az állatot, jártában-keltében többször is székletet fog üríteni.