2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Tisztelt Gazdi! A kora miatt a kutya már nyugodtan pároztatható, viszont azt tudni kell, hogy ennél a fajtánál az esetek többségében (90%-ban) császármetszéssel történik az ellés. A császármetszéstől nem kell félni, sokkal veszélyesebb az ha nem vesszük észre, hogy a kutya természetes úton nem képes megelleni a kiskutyákat. Üdvözlettel: Dr. Molnár Eszter
A tojó hullámospapagáj nehezebben szelídül meg mint a hím, különösen, hogy még ketten is vannak, így a fajtárs jelenléte fontosabb, mint az emberé. A kalit mérete megfelelő egy pár hullámosnak. A jó papagjáték rágható, mászható, netán hangot lehet belőle kicsalni. Javaslom nézzen rá az alábbi oldalra: http://www.papagajjatek.com/
A kutyák mikrochipes megjelöltetése Magyarországon általánosságban NEM kötelező. Nincs ilyen EU szabályozás sem. A 41/201. sz Kormányrendelet viszont 2010. július 1.-től előírta, hogy a TULAJDONOSVÁLTOZÁS előtt kötelező a megjelölés. Kötelező a megjelölés továbbá azokon a településeken (vagy fővárosi kerületekben), ahol a helyi önkormányzat azt rendeletben kötelezővé tette. Más ezzel kapcsolatos jogi szabályozás nincs érvényben. Így az a kutyatulajdonos, akinek a kutyája ma még nincs bechipzeve, nem kell, hogy megjelöltesse a kutyáját, ha nem változik meg a kutya tulajdonjoga, és a helyi önkormányzat nem rendelkezik másként. Dr. Horváth László holavet@t-online.hu
Kedves Vikici! Haladéktalanul keresse fel az állatorvosát, aki a műtétet végezte!
véleményem szerint van minimális esélye, hogy CÉLZOTT kezeléssel (NEM kamillás borogatás) visszahúzódjona könnytermelő mirigy, de valószínüleg műtéte lesz szükség