2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Nehéz konkrét választ adni olyan esetben, amikor a kérdés sem egyértelmű. A legfontosabb információ, ami hiányzik belőle, hogy pontosan milyen siklóról van szó? (tényleg elevenszülő vagy tojásokat rakott?, mivel táplálkozik? stb.). Sajnos ennek hiányában nem lehet megválaszolni a kérdést. Mindezek ellenére érdemes a kicsiket külön, egyesével elhelyezni, így biztos nem esik bántódásuk.
Ha nincs lehetősége a kanári hímet kanári tojóval párosítani,akkor az említett fajtákkal együtt tartható, sőt mindkét fajta több példányával is. Persze ehhez megfelelő mértetű kalit kell, hogy ne vesszenek össze a helyhiány miatt. A kanári eledel megfelel a pintyeknek is, bár azok kevésbé válogatnak, így némi kölessel lehet "hígítani" a keveréket.
Igen, lehet, hogy a közös ember/kutya falka megváltozott összetétele váltja ki a kutyából a leírt tünetet. De nem zárható ki más egyébb esetleges megváltozott körülmény vagy megtörtént esemény sem.
Szép is lenne, ha az oltóanyagok fertőzési veszélyt jelentenének a beoltott állat környezetében élő többire nézve! Úgyhogy ettől nem kell tartani! Más kérdés az, hogy nem igazán értem a kérdés felvetését? Ha 2 macskájukvan, csak az egyiket nem igazán van értelme oltani. Én vagy mindkettőt beoltanám, vagy egyiket sem. Ha nem járnak ki a cicák, a fertőződési esély minimális. Ha jelenleg mindkettő negatív teszt eredménnyel rendelkezik (ill. ha a kandúr tesztje is negatív lenne), ebben a szituációban a vakcinázás nem feltétlenül fontos. A FIP oltás egyébként nem szúrás, hanem egy orrba csepegtetetős folyadék. (A gyakorlati tapasztalatok szerint a legtöbb cica azonnal tüsszentéssel reagál,és ezért kérdéses lehet, vajon mennyire lesz hatásos az "oltás"? A gyártó szerint még így is megtapad annyi vírusrész a nyálkahártyán, hogy ez elegendő a hatás kifejtéséhez.)
Savanyított tejterméket lehet adni, ivóvizébe pedig elektrolitos vitaminkészítmény kiegészítést, deadelonetta végbélkúp adható pontos kezelést csak az ellátó állatorvos adhat vizsgálat után