2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Üdvözlöm! Ártani nem árt, mert gyulladás csökkentő hatása van. Ha nincs semmi baja, akkor szerintem nem szükséges, ha pedig a páncéljának, szemének stb van valami baja, akkor orvoshoz kell vinni, vagy más módon kezelni! Kaviárt adhat a teknősnek, biztosan imádni fogja!
A bőrgombás megbetegedését előidéző gombák széltében-hosszában elterjedtek a környezetben, így nem nehéz megfertőződni. De sok esetben nincs is szükség külön fertőződésre, mert lehet, már régóta ott élnek a kutya bőrén, szőrén, csak megfelelő elenállóképesség mellett nem tudnak semmi bajt, tünetet okozni. Ahhoz, hogy tünetek is kialakuljanak, szükséges az is, hogy kialakuljon egy olyan szituáció, amikor a szervezet kevésbé képes védekezni (ilyen lehet az ellanállóképesség átmeneti yengülése, egy betegség, rossz táplálás vagy nem megfelelő tartási körülmények).
Az emlő elváltozását valóban csak fizikális vizsgálattal lehet elbírálni, fontos lenne még tudni, hogy mikor tüzelt a kutyus. A viszketegséget okozhatja emlőn kívüli bőrprobléma is (pl- Allergia).
A tojás rakás idejére elsősorban az ásványianyagok pótlása a fontos a vátltozatos, emelt fehérjemennyiséget tartalmazó táplálás mellett. A pár viselkedése továbbra sem problémamentes, mivel, ha már készen áll egy fészekaljnyi tojás a keltetésre, akkor kell a szülőknek melegíteni. Amennyben nappal ülik a tojás, éjjel meg nem, úgy abból most sem fog kikelni fióka. Ha mégis sikeres lenne a költés, úgy a fiókák két hétre kelnének. A lágyeleség összetétele sokféle lehet, legjobbnak a sárgarépa - főtt tojás alapú keveréket tartom, mivel a tojás tartalmazza (többek közt) mindazt a fehérje, nyomelem és ásványianyag összetételt, amire a fiókának szüksége van, míg a sárgarépában lévő karotin elősegíti a fehérje-beépülést.