2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Szia A haladnak valószínűleg bakteriális fertőzése van, a többi halra is veszélyes lehet, Sera baktopur gyógyszerrel kellene lekezelned.
A tudomásom szerint a terráriumi tartásuk között nincs külömbség, így tartsa azt amelyik jobban tetszik.
A sántaság lehet mechanikai sérülés, vagy köszvény tünete is, de ha ilyen tünet a leírt "gubbasztással" társul nem kerülhető el egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás.
A leírt tünetek és a fotók alapján valószínűleg álvemhességről van szó. Nem kell tőle megijedni. Hideg borogatás alkalmazása naponta többször az emlők duzzanatát csökkentheti. Sokszor az is elég, ha nedves ruhával, vagy szivaccsal az emlőket benedvesítik, és hagyják megszáradni (nem szabad megtörölni). A párolgás hőelvonással jár, azaz hűt. Amíg a tünetek fennállnak, el kell venni az állattól a játékait, nem szabad babusgatni, nem szabad ölbe venni, kevesebbet kell foglalkozni vele, ne simogassák. ("Szeretet megvonás".) Amennyiben a fentiek nem vezetnek eredményre, vagy az emlők feszessé, érzékennyé, fájdalmassá válnak, gyógyszeres beavatkozásra lesz szükség. Utóbbit beszéljék meg az állatorvosukkal.