2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Kérdéseire leginkább egy vizsgálatot követően lehetne válaszolni. Sajnos látatlanul nem tudom mire vélni a "szösz"-t. Ez lehet korpásodás, kosz (favus), vagy más is. A karom visszahúzásának mértéke is kérdéses. Lehet, hogy csak túlnőttek a karmai. Idősebb állatoknál előfordulhat, hogy a karmait nem tudja teljesen visszahúzni. Mutassák meg az állatot állatorvosnak.
Ha már tud repülni, akkor zárt a tollazata, nem szükséges számára a fészek melege. Amennyiben az apja eteti, esetleg önállóan is elkezdi a magok felcsipegetését, hagyja a kalitban. Fentiek hiányában próbálkozhat mesterséges etetéssel.
A fészekalj általában 12-15 tojásból áll. A tojó az utolsó tojás lerakásakor ül a fészekre. Megbízható költők és nevelők, ezen folyamatok során nem jellemző komplikációk megjelenése.
Ideiglenesen megfelel, a felnőtt teknős 15-20 centis páncélhosszúságúra nőhet meg. A szárított hal nem rossz de lehet kapni fagyasztva is halat az jobb. Emellett vizicsigát, tücsköt, nyers marhahúst, lisztkukacot, salátát is adhat neki és kiegészítésképp jobb minőségő teknőstápokat. A lényeg hogy minél változatosabban etesse.
Ez valószínűleg azért van, mert beteg, feltehetőleg elkapott valami fertőzést. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!