2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A tályog nem más, mint egy területen több-kevesebb genny keletkezése és összegyűlése egy viszonylag kisebb helyen. Legtöbbször helyi bakteriális fertőzés következtében alakul ki. (Gondoljon csak arra, mi történik, ha egy kis szálka megy az ujjába? Először megduzzad, kicsit fáj, majd egyre jobban duzzad, egyre jobban fáj, aztán ha nem szedik ki a szálkát, 5-6 nap múlva egy kis sárga pattanásszerű képződmény alakul ki a helyén. Nos, ez a tályog.) A tályog, ha nem nyitják meg, magától kifakad, és a benne összegyűlt gennyes váladék kifolyik. Ha ezt nem várják meg, hanem a tályog falát megnyitják, akkor ezt nevezzük a tályog megnyitásának. Azt azonban túl korán nem lehet elvégezni, mert ha még nem zajlott le teljesen a fertőződött szövetek beolvadása, akkor nem lesz sikeres a beavatkozás. A gennyes váladélnak a tályogbólk történő természetes, vagy orvosi segítséggel történő eltávozása után legtöbbször már rohamos a gyógyulás.
A méret miatt elférnek, remélhetőleg barátságban megférnek.
Valami nyilván a vízzel lehet, talán a hőfök hirtelen változik vagy erősen klóros lehet. Nehéz megmondani érdemes lenne beméretni a vizet.
T. Dorina! A képből nem derül ki a kórkép, amennyiben nem javult gyulladásellenes terápiára feltételezhetően más probléma lehet. Szem belső nyomás fokozódás, lencse-, szaruhártya homály stb. Mindenképpen szemész specialistára lenne szükség és szemészeti kivizsgálásra. Javaslom keresse meg Dr. Berényi Adriennt: 6600 Szentes Sáfrán Mihály utca 43. Elérhetőségeink: Telefon: +36/303574468;+36/202572548 Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Első körben egy újabb Galastop kúrát lehetne megpróbálni, esetleg hosszabb ideig, mint először kapta (ha pl. csak 5 napig kapta). Közben ajánlatos a kutya komfortérzetét csökkenteni (kevesebb táplálék, kevesebb simogatás, játékait elvenni stb), mert ez is segítheti az álvemhesség elmúlását. Ha mégsem múlna el, javasolt kivizsgáltatni a kutyát, mert néhány betegség (pl pajzsmirigy alul működés) fenntarthatja az állapotot. Ha sikerült az álvemhességet kikezelni, ivartalanítani szükséges a kutyát, különben a következő tüzelés után valószínűleg ismét jelentkezik a probléma. Az ivartalanítást egyébként az első tüzelés előtt érdemes elvégezni, akkor (többek között) ez a probléma is megelőzhető lett volna!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu