2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Legrosszabb esetben valamilyen daganatos elváltozás is okozhatja a leírt tüneteket, ezért javaslom hogy ennek eldöntését bízza állatorvosára.
Aggodalomra semmi ok, ez teljesen normális viselkedés.
Kedves Gazdi, a hideg élelem nem halálos, csak nem egészséges. Ne etessünk közvetlenül hűtőből, ne adjunk hideg ételt a cicának, mindig várjuk meg, amíg legalább szobahőmérsékletre (vagy inkább mancshőmérsékletre) felmelegszenek. Jobb az emésztésnek, pont ugyanúgy, ahogy nekünk is.... A kenyér pedig azért tilos, mert a mcsak ragadozó állat... Itt olvashat a macska helyes táplálásáról:Macska etetése >>Mivel etessük a macskát? >>
Ha már kezelik az álvemhes kutyát, akkor várjanak egy picit, mert 1-2 hét alatt szűnnek meg a tünetek.Enyhébb esetekben az álvemhes kutya kezelésének 3 módja:1. a dédelgetett, begyűjtött játékok, tárgyak megvonása2. a sok mozgás, nagy séták, gyakori futtatás3. az időszakos diétás táplálás megszünteti a tüneteket.A tejelválasztás megindulása esetén hűvös, bórvizes, kamillás borogatás enyhíti a tüneteket. Fontos, hogy ne hagyjuk, hogy a kutyánk a saját emlőjét szopogassa, nyaldossa, hiszen ez a tejtermelődést fokozza. A hormonszint csökkenésével a tünetek is elmúlnak. Homeopátis gyógyszerekkel is kezlhetik az álvemhes kutyát >>
Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. DE a környezetben is ki kell irtani a bolhákat (pl. Insecticide spray), fontos a padló (lakásban elsősorban szőnyegpadló és parketta), kárpitozott bútorok, valamint falfelületek kezelése is.