2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Leopárd gekkónál még nem hallottam ilyesmiről. A tojások keltetési hőmérséklete befolyásolhatja a nemet, de csak a kifejlődés alatt. Utólagos nemváltás egyes halfajoknál előfordulhat, de gekkóknál szerintem nincs ilyen.
A bolhairtó cseppek általában 4 hétig hatnak mind. A teljes bolhamentességhez többször kell alkalmazni minden készítményt, havi gyakorisággal. Azonnali gyors hatást lehet elérni , ha sprayt használnak. Többféle van forgalomban az állatorvosoknál és állatpatikákban. FONTOS, HOGY MACSKÁRA IS HASZNÁLHATÓ LEGYEN!! ( némelyik készítményt tilos macskára tenni, mert mérgezőek rá, el kell olvasni az utasításokat) A bepanthen használható.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Minden esetre az évi többszöri fialás állatvédelmi szempontból sem ajánlatos. Javaslom a cicák ivartalanítását.
Kedves Gazdi! Bármelyik eset is áll fenn, csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához!
Nehéz így megmondani. Ha külsérelmi nyom nincs rajta, ha nem puha a páncélja és tiszta a szeme akkor lehet hogy csak félénk. Pár napig még nem kell aggódni mert a hüllők jól bírják a koplalást. Ha nem kezd el enni nézesse meg állatorvossal.