2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Igen. Gyakran erősebben hegesednek egyes sebek. Később elsimulnak.
Azt javaslom hogy nézze meg egy szakember aki eldönti hogy valamilyen idegen test vagy sérülés vagy gyulladás van-e a torkán és ennek megfelelően kezeli.
Nekem az a véleményem, hogy a kutyájának legelőször is egy tényleg alapos klinikai vizsgálatra lenne szüksége, és majd ennek alapján lehet eldönteni azt, hogy milyen kiegészítő műszeres vizsgálatokra van szükség egyáltalán. Az MR vizsgálat nem olcsó, a kutyát altatni kell hozzá, így valóban csak akkor érdemes ezt is "bevetni", ha más módszerekkel nem lehet a (pontos) diagnózist felállítani.
Az állatorvos valószínűleg tekintettel volt a koca állapotára, olyan szert használt ami nem szokott gondot okozni
Kedves Gazdi! Nagyon sajnálom, ami a kutyussal történt! Őszinte részvétem! Abban Önnek teljesen igaza van, hogy így még találgatni is nagyon nehéz. A legpontosabb választ a kérdésére természetesen a boncolás adta volna. A legkézenfekvőbb válasz a nagy meleg okozta hőguta lenne ... Lehet-e tudni, hogy a garázsban, ahol ő akkor tartózkodott egész nap, mennyi volt a legmagasabb hőmérséklet? De, persze még számtalan más ok is állhat a háttérben! Érdemes lenne / lett volna valamelyik állatkórházba bevinni, és kérni egy teljes körű boncolást, - függetlenül a szabadságon lévő kollégától ... Sajnálom, hogy így nem tudok többet segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos A kutyák és a hőguta