2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Kedves Nikolett! A műtét kockàzata nagyban függ a nyuszi általános àllapotàtòl, illetve a műtétet végző orvos felkészültségétől és rutinjàtòl. Az àltalános állapotra esetleg rávilágíthat egy vérvétel. Hogy mennyire és mennyi ideig èlhet fàjdalom nélkül, ez nagyban függ attòl, hogy a daganat jòindulatú vagy rosszinulatú, mennyire nő gyorsan, illetve vannak-e áttétek(pl tüdőben) Emiatt ha a műtéti megoldàs mellett döntenek(ami ha jòl sikerül, akkor a nyuszi tovább is élhet), akkor érdemes lenne a daganatot elküldeni szövettenyésztésre is. Remélem segítettem Még hosszú gondtalan életet kívànok a nyuszinak Meier Krisztina Nyúl oldalán daganat Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket
A leírás alapján vagy fennakadt valahol a rács/röpde elemein, vagy, ami valószínűbb a szárny alatti sérülésből kiindulva, kívülről megtámadta valami. Ha macska, patkány, nyest hozzáférhet a külső rácshoz, akkor addig zavarja a madarat, amíg az rá nem repül a ketrec oldalára és ilyenkor elsősorban a lábukat kapja el. A sérülés helyét Betadinnal, vagy Bepanten kenőccsel érdemes lekezelni a befertőzés megelőzésére. A láb kezeléséhez olyan állatorvost kellene megkeresni, aki mégiscsak ért a madarakhoz, netán röntgengéppel is rendelkezik. Vizsgálat nélkül nem lehet eldönteni, milyen roncsolódás érte a lábat. Olvass tovább! Elsősegély madaraknak
Kedves Kérdező! Az emberek által is fogyasztott gombák - mint a népszerű csiperke gomba - általában nem okoznak problémát a kutyának sem, de az emberre is mérgező gombák a kutyára is kifejezetten mérgezőek lehetnek. A gombamérgezés tünetei: hasi fájdalom, nyáladzás, máj és vesekárosodás, intenzív hányás, hasmenés; az idegrendszeri tünetek közül remegés, rángatózás, görcsök, kóma, majd akár a kutya halálához is vezethet! Kirándulás során ezért ne hagyjuk kutyánkat hogy megkóstolja a gombákat! 10 zöldség és gyümölcs, amit imádna a Te kutyád is Állatokra veszélyes, mérgező virágok Ehet a kutya szőlőt? A kutyának méreg lehet a csoki! Adhatok a kutyámnak banánt?
Valamilyen bőrfertőzés. Bőrkaparékot kell venni és annak gomba és bakteriológiai vizsgálatát kell végezteni egy laboratóriumban. Az eredmény alapján kell majd kezelni.
A könnyezés oka valószínűleg egy enyhébb de elhúzódó kötőhártya gyulladás erre utal a zsebkendőn látható szín is. Javaslom a könny bakteriológiai vizsgálatát és a laboratóriumi erdménye alapján célzott gyógykezelést Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását?