2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
AZONNAL vidd állatorvoshoz a kutyádat! Minél előbb, annál jobb. (Ha lehet, még a karácsonyi ünnepek előtt tedd ezt meg, mert amikor már mindenhol csak ügyeletet találsz, nehezebb lesz ezt megtenni.)
Többféle bőrbetegség is okozhat gombás elváltozásokhoz hasonló tüneteket. Ezért célszerű először megbizonyosodni a tünetek okáról, ehhez állatorvost kell hívni, aki megvizsgálja a lovat, és szükség esetén mintát is vesz, azt laborba küldi. Amennyiben valóban gomba van a háttérben, kiváló készítmények állnak rendelkezésre, mint a helyi, mint az injekciós kezeléshez. Ha a labor a tüneteket okozó gombát is pontosabban meghatározza, még könnyebb a megfelelő készítményt, illetve kezelési módot megtalálni.
A csipkelődőssé válás oka valószínűleg hormonális eredetű. A kamaszkorú madárka talán a családban elfoglalt rangsorban kíván előrébb jutni. Amennyiben kesztyűvel nyúlna hozzá, a hullámos talán rájön, hogy a csípése nem hozza meg az általa kívánt reakciót, és abbahagyja kellemetlen szokását.
Az itt leírt gyógykezelés a kamilla és a rózsaméz gyulladásgátló és antiszeptikus hatásánál fogva gyulladásos eredetű emlőduzzanat esetén lehetett hatékony, daganatos elváltozás esetén nem, vagy alig észrevehető javulást okozott volna.
Ha nagyon koszos, és nem tudja magát letisztogatni, meg lehet fürdetni langyos vízzel, szükség esetén babasamponnal. Csak akkor tegyék újra, ki ha már teljesen megszáradt. Addig törölközőbe szárítgassák bent a meleg lakásban. A szem körüli váladéknak több oka lehet, pl.: begyulladt kicsit a kötőhártyája, a könnycsatornája eltömődött, stb... Amint lehetősége van rá mutassa meg állatorvosnak, addig is langyos kamillás vízzel törölje le a váladékot a nyuszi szeméről. És Kellemes Ünnepeke és Boldog Újévet kívánok!