2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, mitől vált szőrtelenné az állat farka. Szükség lehet bőrkaparék, vagy szövetminta vizsgálatára is. Ehhez pedig elkerülhetetlen, hogy felkeressék a kezelő állatorvosukat.
Őszintén szólva nem foglalnék állást a cica ügyében, mert nem láttam, nem kezeltem, de valószínűsíthető, hogy immunrendszeri probléma volt az alapbetegség, és ahogy olvasom, a kolléga is megpróbált mindent, hogy megmentse... Ha megbízható helyről veszi a másik cicát, akkor nem hiszem, hogy megismétlődnek újra a dolgok. Csak azt tegye meg, hogy az előző macska helyét, dolgait cserélje le, takarítsa ki. Így biztos lehet abban, hogy ha esetleg ürített kórokozót, azzal ne fertőzze az új jövevényt.
Üdvözlöm! Nagyon jó kérdés! Megelőzésre 2 oltás , két hetes időközzel a javallott. Ha már elkapta, keresse fel sürgősen állatorvosát, mert a tünetek súlyosságának megfelelően széles terápiás sávú ellátást igényel!!
Sajnos az akvárium nagyon kicsinek mondható, ami nem jelenti azt alapvetően, hogy nem lehet benne élőlényeket tartani, de ezen halakat semmiképpen nem ajánlanám ekkora akváriumban huzamosabb ideig tartani. A "nyálkás valamiről" igen kevés információt adott meg, de minden bizonnyal valamilyen algaféle lehet. Az algák okának és megszüntetésének módjai egy külön igazán nagy témakör, alapvetően, ha nincsen növény az akváriumba, akkor nagyon könnyen el tudnak szaporodni, de ugyanez igaz nem kielégítő szűrésnél, nem megfelelő világításnál stb. Többet kell tudni az akváriumról és az adott algafajról is, hogy visszaszorításának és megelőzésének módját meghatározhassuk. Az akvárium teljes takarítását mindenképpen kerülje el a jövőben, alkalmazzon rendszeres részleges vízcserét, és mivel feltételezem szűrése sincs, legalább egy szivacsszűrőt tegyen bele, hogy minél tovább élvezhesse halai szépségét (és lehetőség szerint minél előbb szerezzen be egy nagyobb akváriumot)! :)
A dobermann életkorára és állapotára tekintettel valószínűleg javulás nem várható. Ha úgy vélik, hogy már nagyon szenved, euthanasia javasolt. Sajnos így látatlanban pontos diagnózist nem tudok felállítani. A rottweiler esetleg ízület- és porcerősítő tablettát kaphat, de sajnos ettől függetlenül a nagytestű kutyáknál az ilyen típusú betegségek idős korban gyakran előfordulnak.