2166. A lovak és a galandféreg - 2.rész
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A galandférgek sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek tartják őket. Derítsük ki, hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
A macskák vizeletürítési problémáit okozhatja fertőzés, húgykő, a húgyhólyag gyulladása. Enyhébb esetben rendszeres kezeléssel műtét nélkül is elmúlik a probléma, de súlyosabb esetben csak a műtéti beavatkozás lehet a megoldás.
A sok pénzt igénylő macskával kapcsolatos gondokat el lehet kerülni, ha egy kicsi odafigyeléssel megkönnyíthetjük kedvenceink, macskáink életét. Itt van egy felsorolás olcsó és ötletes megoldásokról, melyeket a legdrágább gondok elkerülésére használhatunk.
Ha arra gyanakszol, hogy cicád megmérgezte magát, de semmi jele annak, hogy rosszul érezné magát, ne izgulj! Bradley Viner állatorvos elárulja mi ilyenkor a teendő.
Egy macska hat hónapos korától szaporodik, és évente háromszor lehet vemhes, alkalmanként 5-6 utódot szülhet. A hím egyedek ugyanígy, 6 hónapos kortól kezdve szaporodnak, és évente több száz nőstényt ejthet teherbe. Miért fontos az ivartalanítás?
Javasolom a székletmintát, féreg, esetleg végbél sérülés, vérzékebység, stb. Üdv
Kedves Anita! A Frontline spray már egész pici korban használható,és kiválóan működik. Kérje állatorvosától,hogy fújja le őket. A bolhanyakörvet egyébként sem javasolnám macskáknak a balesetveszély miatt.
Kedves Kovács Ibolya! Ha jól értettem, akkor a kutyusának külső hallójárat gyulladása van. Amennyiben ezt egy makacs fertőzés, rezisztens kórokozók okozzák, akkor egy mikrobiológiai vizsgálatot feltétlen javasolnék (tenyésztés), ami alapján meg lehet kezdeni a célzott kezelést. Műtétet csak beszűkült hallójárat esetén kell elvégezni. Házilag nem tudja orvosolni a fülgyulladást, mindenképpen szakember szükséges hozzá...
T. Gazdi! Anélkül, hogy látnám, nem tudok biztosat mondani. A leggyakoribb elváltozás az epulius, ami egy nagyobbrészt jóindulatú daganatos betegség, de van rosszindulatú formája is, ami a csontokig hatol. A másik lehetőség a papillomatózis ami szintén daganat, amit vírusok idéznek elő. Persze lehet ez miliáris gyulladás is, vagy egyéb. Keresse fel állatorvosát aki elvégzi a szükséges kezelést is. Üdvözlettel: dr. Stark Róbert
Kedves Antal Ùr! Az ön àltal tapasztalt tünetek egy egyszerű savtùltengèstől kezdve komolyabb problèmàk előjelei is lehetnek. Javaslom, minèl hamarabb keresse fel àllatorvosàt, kèrjen egy komplett időskori vèrvizsgàlatot, sok minden kiderülhet belőle. Üdvözlettel, dr. Puskàs Gàbor.