2171. A territoriális macska
A macska territoriális állat, számára a világ felosztható lakóterületre és vadászterületre, és gondosan ügyel arra, hogy területét minden körülmények között megvédje. Ezt többféle jelzési móddal éri el.
A macska territoriális állat, számára a világ felosztható lakóterületre és vadászterületre, és gondosan ügyel arra, hogy területét minden körülmények között megvédje. Ezt többféle jelzési móddal éri el.
A korat egy ősi rövidszőrű macskafajta, nevét egy thaiföldi provinciáról kapta. Ragaszkodó, aktív és játékos, kiváló házikedvenc. Ismerkedj meg vele közelebbről!
Fontos, hogy a nyulat megfelelően ápoljuk, ebbe beletartozik a szőr és a karom ápolása is. Mutatjuk, hogyan csináld!
Bárhogy vigyázol, előfordulhat, hogy nyulad megsérül, vagy lenyel valamilyen mérgező növényt, anyagot. Ilyenkor észre kell venned a jeleket, és tudnod kell, mi a teendő a nyúllal.
Nem tudod, mit adj enni Tapsifülesnek? „Frissss”. Ezt a szót kell észben tartanod, mikor a nyulad étrendjéről van szó.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!