2171. A territoriális macska
A macska territoriális állat, számára a világ felosztható lakóterületre és vadászterületre, és gondosan ügyel arra, hogy területét minden körülmények között megvédje. Ezt többféle jelzési móddal éri el.
A macska territoriális állat, számára a világ felosztható lakóterületre és vadászterületre, és gondosan ügyel arra, hogy területét minden körülmények között megvédje. Ezt többféle jelzési móddal éri el.
A korat egy ősi rövidszőrű macskafajta, nevét egy thaiföldi provinciáról kapta. Ragaszkodó, aktív és játékos, kiváló házikedvenc. Ismerkedj meg vele közelebbről!
Fontos, hogy a nyulat megfelelően ápoljuk, ebbe beletartozik a szőr és a karom ápolása is. Mutatjuk, hogyan csináld!
Bárhogy vigyázol, előfordulhat, hogy nyulad megsérül, vagy lenyel valamilyen mérgező növényt, anyagot. Ilyenkor észre kell venned a jeleket, és tudnod kell, mi a teendő a nyúllal.
Nem tudod, mit adj enni Tapsifülesnek? „Frissss”. Ezt a szót kell észben tartanod, mikor a nyulad étrendjéről van szó.
A hányás, hasmenés, étvágytalanság számos betegségre utalhat egy kiscicánál. Vírusok és paraziták is jelen lehetnek szervezetében. Mielőbb meg kellene mutatni a cicát egy állatorvosnak!
A leírás és a kérdés feltevése is elég általános, így csak általánosságban lehet rá válaszolni. A megadott méretű terráriumban többféle kistestű hüllő is tartható, például szkinkek, gekkók. Hüllők mellett különféle ízeltlábúak (madárpók, skorpió) esetleg puhatestűek (pl. achátcsiga) is szóba jönnek. Javaslom megfelelő szakkönyvek illetve az internet böngészését.
Itt lenne az ideje egy szemész specialistát felkeresni, mielőtt az állat teljesen megvakul.
A csahos lecsendesítésének első lépése, hogy rájöjjünk: miért csap egyáltalán ekkora zenebonát? A kutyák végső soron bármilyen ok miatt ugathatnak. Ugatnak, ha izgatottak vagy ha egyedül érzik magukat. Ugatnak, hogy felhívják magukra a figyelmet vagy ha betolakodó idegenre akarnak figyelmeztetni. Néha egész egyszerűen jókedvükben ugatnak.
A kecskepapagájok 8 évesen már igen öregnek számítanak. Meg lehet próbálni egy antibiotikumos kenőccsel (pl. Tetran) való kezelést. Ha gyulladás van a "csomó" alatt, akkor a kezelés hatására rövidesen látható lesz az eredmény. Ha egyedül tartott szobamadár, akkor az atkafertőzésnek kicsi az esélye (kezelése pl. Ivermectin-nel). Amennyiben sejtburjánzás, úgy az antibiotikumra nem fog reagálni. Állatorvosnak kellene megmutatni és ő dönti el, hogy műtéttel eltávolítható-e, illetve egyáltalán el kell-e távolítani.