2176. Mit eszik a futóegér?
A futóegerek növényevők, energikusak és nagyon szórakoztató háziállatok. A futóegér étrendjének táplálónak kell lennie ahhoz, hogy fenn tudja tartani életstílusát.
A futóegerek növényevők, energikusak és nagyon szórakoztató háziállatok. A futóegér étrendjének táplálónak kell lennie ahhoz, hogy fenn tudja tartani életstílusát.
A vadászgörény nagyon kíváncsi természetű, mindent megszagol, megrág, szeret szűk helyekre bebújni és gyakran meg is szökik a gazdájától. Mit tehetünk?
Ahhoz, hogy a nyúl jól érezze magát otthonodban, nem mindegy, hogy milyen környezetet biztosítasz számára. Vedd figyelembe ezeket a tanácsokat, amikor kialakítod a kuckót nyuladnak!
A csincsillád szórakoztatása fontos, több okból is: szorosabbá teszi a köteléket közöttetek, mentálisan és fizikailag is jó hatással van az állatra, biztosítja az alapvető mozgást számára.
A láz a szervezetnek elsősorban a különféle fertőzéssel járó megbetegedésekre adott reakciójának eredménye. Egy tünet, amely tájékoztatja a szakembert arról, hogy a megindult kóros folyamatot a szervezet érzékelte, és megindította a „betolakodók”, a kór okozói elleni küzdelmet.
Aggodalomra nincs ok, ezek normális pigmentfoltok.
Felesleges ettől rettegni. A veszettséget nem jellemzően a denevérek terjesztik, bár előfordul közöttük a fertőzöttség. A macska más macskával vagy ragadozóval való érintkezés(harapás) útján is megkaphatja a vírust. Ennek sokkal nagyobb a valószínűsége,de valahogy senki nem aggódik a veszettség miatt, mikor a kandúrja megtépve érkezik haza a macskatalálkozóról. Bár nem kötelező, de nagyon ajánlott a kijáró macskáink veszettség elleni oltatása is. Amíg a macskán indokolatlan agresszivitás, támadó magatartás jeleit nem tapasztalják, nincs mitől félni. Ha ilyen előfordulna, akkor is harapás kell a betegség átadásához. Még ez után is két hét megfigyelés alatt tartják az embert harapó állatot, hogy mutatja-e veszettség jeleit. Csakis ez után kezdik el az ember oltási sorozatát, ha az indokoltnak látszik.
Gennyes bőrgyulladásnak tűnik. Kedden mindenképpen mutassa meg állatorvosának.
Kedves Györgyi! Remélem, már jobban van a cica! Sajnos az elmúlt héten nem voltam gépközelben, így csak most tudok válaszolni a levelére. Tényleg igen tiszteletre méltó korban van kis kedvence. Ilyen idősen már, bizony bármikor számítani lehet arra, hogy valamely életfontosságú szerv (mint pl. a vese, a máj vagy a hasnyálmirigy, ...) egyre nehezebben tudja a feladatát ellátni, és olyan szintre csökken a működése, ami már az alapvető életfunkciók ellátására sem elegendő. Véres széklet azonban nagyon sok mindentől lehet, de azt is fontos lenne tudni, hogy mennyire volt véres, a széklet teljes része, vagy csak az eleje, vagy csak a vége, ill. hogy világospiros volt-e a vér vagy emésztett, tehát sötét, majdnem fekete. Ezen információk hiányában nem tudok a fentieknél konkrétabb véleményt adni Önnek. Ha vannak újabb fejlemények, kérem, hívjon fel: 06 (20) 928-4425: Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Csilla! Ha a bőrkaparék vizsgálat nem mutatott élősködőt vagy gombát, akkor valószínűleg tényleg allergia. Az allergia tesztet csak 1 éves kortól lehet elvégezni. Jó lenne esetleg egy bőrkimetszésből készített szövettani vizsgálat, pontosan behatárolni a folyamat mivoltát. Esteleg lehetne egy hipoallergén táp etetésére rátérni. Vagy felkeresni egy bőrgyógyász specialistát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc