2176. Mit eszik a futóegér?
A futóegerek növényevők, energikusak és nagyon szórakoztató háziállatok. A futóegér étrendjének táplálónak kell lennie ahhoz, hogy fenn tudja tartani életstílusát.
A futóegerek növényevők, energikusak és nagyon szórakoztató háziállatok. A futóegér étrendjének táplálónak kell lennie ahhoz, hogy fenn tudja tartani életstílusát.
A vadászgörény nagyon kíváncsi természetű, mindent megszagol, megrág, szeret szűk helyekre bebújni és gyakran meg is szökik a gazdájától. Mit tehetünk?
Ahhoz, hogy a nyúl jól érezze magát otthonodban, nem mindegy, hogy milyen környezetet biztosítasz számára. Vedd figyelembe ezeket a tanácsokat, amikor kialakítod a kuckót nyuladnak!
A csincsillád szórakoztatása fontos, több okból is: szorosabbá teszi a köteléket közöttetek, mentálisan és fizikailag is jó hatással van az állatra, biztosítja az alapvető mozgást számára.
A láz a szervezetnek elsősorban a különféle fertőzéssel járó megbetegedésekre adott reakciójának eredménye. Egy tünet, amely tájékoztatja a szakembert arról, hogy a megindult kóros folyamatot a szervezet érzékelte, és megindította a „betolakodók”, a kór okozói elleni küzdelmet.
Használhatja, csak a problémát nem fogja megoldani ... Ha biztos a diagnózis, és mozgászavar is párosul hozzá, akkor a műtét elkerülhetetlen.
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442
Ez nem deviáns viselkedés, számtalanszor előfordult nálam is. Emiatt nem kell aggódnia.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.