2176. Mit eszik a futóegér?
A futóegerek növényevők, energikusak és nagyon szórakoztató háziállatok. A futóegér étrendjének táplálónak kell lennie ahhoz, hogy fenn tudja tartani életstílusát.
A futóegerek növényevők, energikusak és nagyon szórakoztató háziállatok. A futóegér étrendjének táplálónak kell lennie ahhoz, hogy fenn tudja tartani életstílusát.
A vadászgörény nagyon kíváncsi természetű, mindent megszagol, megrág, szeret szűk helyekre bebújni és gyakran meg is szökik a gazdájától. Mit tehetünk?
Ahhoz, hogy a nyúl jól érezze magát otthonodban, nem mindegy, hogy milyen környezetet biztosítasz számára. Vedd figyelembe ezeket a tanácsokat, amikor kialakítod a kuckót nyuladnak!
A csincsillád szórakoztatása fontos, több okból is: szorosabbá teszi a köteléket közöttetek, mentálisan és fizikailag is jó hatással van az állatra, biztosítja az alapvető mozgást számára.
A láz a szervezetnek elsősorban a különféle fertőzéssel járó megbetegedésekre adott reakciójának eredménye. Egy tünet, amely tájékoztatja a szakembert arról, hogy a megindult kóros folyamatot a szervezet érzékelte, és megindította a „betolakodók”, a kór okozói elleni küzdelmet.
Kiképzésnek nem mondható, - de elképzelhető, hogy az anya állat valamilyen meggondolásból elhurcolja a kölykét. A hazahozás előfeltétele, hogy a kölyök állat túlélje az anyai ösztön diktálta kényszer kirándulást !
A nyers hússal etetni a macskát nem a legegészségesebb megoldás, több veszélyt is hordoz. Jelenleg a macskatápok olyan széles választéka kapható a kereskedelmi forgalomban, - hogy minden igény kielégíthető, minden probléma megoldható. Elsősorban 1-2 napig semmilyen táplálékot nem kell adni a cicáknak, csak friss ivóvíz legyen számukra elérhető. Ezt követően lehet türelmesen próbálkozni 2- 3 napos vátakozásban, külömböző nedves/dobozos tápokkal. Ajánlom figyelmébe a NATUR MENÜ választékot: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/4e0c0d431f7a8_MACSKATAPOK
Kedves Gazdi! Valószínűleg terméketlen valamelyik állat. Miután a hörcsögök közeli rokontenyésztettek elég gyakori a rokonsági fok, és ez is oka lehet a sterilitásnak. Sajnos a konkrét okot valószínűleg sosem fogjuk tudni kideríteni. Üdvözlettel.
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!
Valószínűleg a tüzeléssel illetve az azzal együtt járó un. 'álvemhesség'gel van összefüggésbe a tünet. A tüzelést követően ivartalanítassa a kutyát!