2181. Ha túl hangos a macska
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
A kiscicák nagyon szeretnek játszani, de fontos, hogy ne kerüljön a mancsuk ügyébe akármi. Csak olyan dolgokat adj oda neki játék céljából, ami nem okozhat bajt, akár magad is elkészítheted négylábú barátod kedvenc játékait.
A macskáknál a vizeletspriccelés korántsem csak a terület megjelölésére szolgál, sok mást is jelezhetnek ezzel. A spriccelés kiváltó oka lehet akár a környezet megváltozása is.
Az állatok is megijednek, félnek, akárcsak az emberek. Ha meg akarsz nyugtatni egy ijedt kisállatot, óvatosan, lassan közelíts felé, mindig mérd fel a várható reakciót!
A macskák fatörzseket, kerítéseket, valamint bútorokat karmolásznak, hogy így jelöljék meg a területüket a legfeltűnőbb helyeken.
Kedves Gazdi! Jó lenne a szívét is megvizsgálni (ultrahanggal), mert ebben a korban már ez is súlyosbíthatja a köhögését és akkoregyéb gyógyszeres kiegészítés válik szükségessé. A kórjoslatról csak ez után lehet beszélni. A szteroid hosszávon elég sok mellékhatást okozhat, de mindig mérlegre kell tenni a várható állapot javulás mértékével arányosan. Mert szenvedni nem szabad hagyni az állatkát. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek és állapot alapján sok jóval sajnos már nem tudom kecsegtetni! Talán, ha hamarabb - az egyetemi diagnózis felállítása után - kérte volna a segítségem, talán(!) még több esélyünk lett volna ... Az okát ennyi információ alapján, amit leírt, nem lehet tudni. Ahhoz egy nagyon alapos állapotfelmérés lenne szükséges, évekre visszamenőleg, hogy mi történt a kiskutyával az élete során. Ha az eddigi gyógyszerek sem segítettek rajta, és csak szenved, azt már nem biztos, hogy kellene hagyni. DE! Erről a kérdésről csak Önök hozhatják meg a döntést. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel nem láttam a sebet, ezért nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, lehetséges-e újra összevarrni. Ha bizonytalan, akkor mutassa meg egy másik kollegának is...
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik (ez kb. 5 hónap), de egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik. Az ellés közeledtét az állat viselkedésének megváltozása és péra erős megduzzadása, kipirosodása jelzi. Amikor a kecske már nyugtalan és nyögdécsel, valamint rövid időközönként ürít, akkor általában már nagyon közel van az idő. Az ellési folyamat a szülőcsatornát tágító vízhólyag megjelenésével kezdődik.
Látatlanban nem biztos, hogy így van, de szerintem. Amikor rászorít a fogóval a karomra. A külső réteg repedezését látja. Az normális jelenség. Le is szokott potyogni, alatta ott az új, ép karom. Ha nem így van, akkor valamilyen bőr-szőr kondicionáló vitaminos táplálékkiegészítőt kapjon 1-2 hónapig. Állatpatikában ajánlani fognak jó készítményeket.