2181. Ha túl hangos a macska
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
A kiscicák nagyon szeretnek játszani, de fontos, hogy ne kerüljön a mancsuk ügyébe akármi. Csak olyan dolgokat adj oda neki játék céljából, ami nem okozhat bajt, akár magad is elkészítheted négylábú barátod kedvenc játékait.
A macskáknál a vizeletspriccelés korántsem csak a terület megjelölésére szolgál, sok mást is jelezhetnek ezzel. A spriccelés kiváltó oka lehet akár a környezet megváltozása is.
Az állatok is megijednek, félnek, akárcsak az emberek. Ha meg akarsz nyugtatni egy ijedt kisállatot, óvatosan, lassan közelíts felé, mindig mérd fel a várható reakciót!
A macskák fatörzseket, kerítéseket, valamint bútorokat karmolásznak, hogy így jelöljék meg a területüket a legfeltűnőbb helyeken.
Magától nem tűnhet el, de amíg nem jelentkezik újból, ne aggódjon. Ha újra érzékeli a problémát, forduljon állatorvoshoz.
A leírás alapján nehéz volna a bajt diagnosztizálni. Javaslom, hogy mielőbb keressenek fel egy állatorvost, hiszen több oka is lehet a tünetnek! Állatorvosi gyakorlatunkban gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor házi kedvenceink mérgezésre utaló tüneteket mutatnak. Ilyenkor, alapos kikérdezés után derül fény arra, hogy a tulajdonos, otthon, önkényesen, humán gyógyszerrel kezelte állatát. Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb...
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
A kecsketejen kívül alkalmazható a kifejezetten kutyák részére kifejlesztett tejpótló (bármely állatpatikában kapható). A föcstej (colosztrum, előtej) védő hatása természetesen egyik esetben sem alakul ki, ezt csak dajkakutya "használata" esetén várhatjuk. A mennyiség a kölyök mérete és étvágya függvénye, általában 5ml és 20 ml között etetésenként. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós