2181. Ha túl hangos a macska
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
A kiscicák nagyon szeretnek játszani, de fontos, hogy ne kerüljön a mancsuk ügyébe akármi. Csak olyan dolgokat adj oda neki játék céljából, ami nem okozhat bajt, akár magad is elkészítheted négylábú barátod kedvenc játékait.
A macskáknál a vizeletspriccelés korántsem csak a terület megjelölésére szolgál, sok mást is jelezhetnek ezzel. A spriccelés kiváltó oka lehet akár a környezet megváltozása is.
Az állatok is megijednek, félnek, akárcsak az emberek. Ha meg akarsz nyugtatni egy ijedt kisállatot, óvatosan, lassan közelíts felé, mindig mérd fel a várható reakciót!
A macskák fatörzseket, kerítéseket, valamint bútorokat karmolásznak, hogy így jelöljék meg a területüket a legfeltűnőbb helyeken.
A szívbetegség valóban okozhat köhögést (természetesen más oka is lehet, de amennyiben egy ilyen diagnózis született, nyilván ebben az esetben ez az ok - ezt kell kezelni).
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem szükséges táplálékváltás, ha eddig is kellően változatos, vegyes magkeveréken voltak. Amíg picik a fiókák, némileg növelheti a kölesfélék mennyiségét a keverékben. Folyamatosan kapjanak kalcium-foszfor tartalmú ásványianyag kiegészítést.
Az utazás nem indokol éhgyomri állapotot, a meleg időben a szomjaztatás még veszélyes is lehet.
Kedves Viktória! Az hogy az állat sántaságot mutat, a végtag fájdalmát jelzi. A traumás kórelőzmény miatt ortopédiai kivizsgálás kell, valószínűleg kiegészítő vizsgálatokra (RTG) is szükség lesz.Még ha javulás is mutatkozik, akkor is meg kellene a kutyust nézetni egy állatorvossal.